PVC Örtü Uygulaması

PVC (Polivinil Klorür) membranlar en çok tercih edilen geomembran tiplerinden olup ağırlıklı olarak üst yapı veya üst yapıların temel izolasyon alanlarında
kullanılmaktadır.

 

Özellikle teraslar, havuzlar, su kanalları ve depoları, hes ve dsi projeleri, göletlerde kullanımı çok yaygındır.

 

1,2 mm’den başlayıp 3,00 mm kalınlığa kadar üretilen örtüler robotlu sıcak hava kaynağı veya el kaynağı ile yapıştırılırlar.

Atmosfer koşullarına ve güneş ışınlarına dayanıklı, polyester donatılı, sıcak hava kaynağı ile birleştirilen, yumuşak PVC su yalıtım membranlarıdır. Özellikle zorlu hava şartlarına ve güneş ışınlarına maruz kalan tüm çatılarda kullanılmak üzere geliştirilmiştir. 

 

Kullanım alanları : Hafif metal çatılar / Isı yalıtımlı ve ısı yalıtımsız beton çatılar / Kubbe veya değişik şekilli beton veya çelik çatılar.

 

Tek tarafı keçeli tipleri de mevcuttur. Geniş alanlarda uygulama kolaylığı sağlanır.

Her türlü yapının temel bohçalama ve üstü kapanan su yalıtımı detaylarında kullanılabilen, UV dayanımsız, donatısız, sıcak hava kaynağı ile birleştirilen, yumuşak PVC su yalıtım membranıdır.

 

Kullanım alanları : Her türlü yapının üstü kapanan, balastlı (çakıl, toprak, şap, seramik vb.) çatıları / UV’den korunmuş ve üstü kapanan her türlü detay (teras ve balkonlar vb. ) / Temel perde uygulamaları / Bahçe teraslar

 

Tüm üst ve alt yapıların su yalıtımı detaylarında kullanılabilen, UV dayanımsız, sinyal tabakalı, donatısız, sıcak hava kaynağı ile birleştirilen, yumuşak PVC su yalıtım membranıdır. Ürünün genellikle üst kısmı sarı alt kısmı siyah renkli üretilir. Böylece membran üstünde uygulama esnasında ve sonrasında mekanik nedenlerle oluşabilecek hasarlar, alt tabakasında yer alan koyu renkli bölümü ortaya çıkararak hasar tespitini kolaylaştırır.

 

Kullanım alanları : Her türlü tünel, metro uygulamaları / Depolama ve beton koruma sistemleri / Yeraltı yapıları izolasyonu / Temel, perde ve teraslar.

Kimyasal dayanımlı yapay göl ve gölet PVC su yalıtım membranları, dekoratif amaçlı göletler, balık göletleri ve bahçe göletlerinin yalıtımında kullanılır. Güneş ışınlarına, atmosfer koşullarına, bitki köklerine ve kimyasallara dayanıklı olarak donatısız veya polyester donatılı  üretilmektedir. Sıkıştırılmış toprak üzerine keçe serilmesi suretiyle zemin hazırlığı yapıldığı ölçüde betonsuz uygulama da yapılabilmektedir.

 

Kullanım Alanları : Yapay göl ve göletler / Sulama kanalları / Barajlar ve su yapıları / Balık Üretim Çiftlikleri.


Donatılı veya donatısız uygulamalarda hangi ürünün seçilmesi konusunda İsoco teknik ekibine danışabilirsiniz.

İçme suyu ve kullanma suyu depolarının izolasyonunda son kat olarak kullanılan , içme suyu ile temasa uygunluk sertifikasına sahip, UV dayanımsız su yalıtım sistemleridir. Özellikle mevcut alt yapısı yeterli olmayan içme suyu depolarında kolay uygulanabilirliği sayesinde tercih edilir. İmalatın tamamlanması ile birlikte bekleme süresi olmadan hemen kullanıma açılması en büyük avatajlarından biridir.


Kullanım Alanları : Bina içindeki ve dışındaki her türlü eski ve yeni içme ve kullanma suyu depolarında kullanılır. Bina dışında kullanılması durumunda üzeri kapatılarak UV dayanımı sağlanmalıdır.

T-GRİP olarak adlandırılmasının sebebi üzerinde boyuna tüm hat boyunca kesintisiz devam eden T Şeklindeki tırnaklarının olmasıdır. Bu tırnaklar sayesinde bu ürünümüz kullanıldığı betona çok iyi bir şekilde kilitlenmekte ve betonla bir çalışmaktadır. Genel PVC Geomembran özelliklerini bünyesinde bulundurmaktadır. Özellikle kimyasallara dayanımı, yaşlandırma ömrü artırılmıştır.

 

Kullanım Alanları : Beton borular / Sulama kanalları / Kollektör bacaları / Çatılar / Bina temelleri / Tüneller / Barajlar / Atık sahaları