Poliüretan Beton Kaplama

Poliüretan-Beton  Kaplama Uygulaması 

 

Poliüretan beton kaplamalar, ağır hizmet tipi, ağır kullanım gerektiren ortamlar için tercih edilirler. Sistemlerimiz, termal şok ve termal döngü koşullarına, sert etkilere, yoğun trafiğe, kimyasal saldırılara ve nem buharı emisyonlarına dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Pişirme asitlerine, alkalilere, sıvı yağlara, katı yağlara ve sert temizleme tekniklerine karşı direnç, bu sistemleri yiyecek ve içecek işleme tesisleri için iyi bir seçim haline getirir. Sonuçlar uzun ömürlüdür ve çok az bakım gerektirir. Poliüretan beton, termal döngüye maruz kaldığında harç derzlerinde çatlama eğilimi gösteren asit tuğla ve taş ocağı karolarına kesintisiz bir alternatif sağlar. Bu çatlaklar, kir, su ve mikroorganizmaları toplayarak sağlık riskleri oluşturur ve alt tabakayı daha fazla bozulmaya maruz bırakır. Kendiliğinden yayılan,% 100 katı formülasyonları, hasarlı zeminleri güçlendirmek ve onarmak için veya tahliye eğimi için zeminleri yeniden eğimlendirmek için kullanılabilir. Yüksek nem toleransı, yeşil beton üzerine poliüretan beton harcı uygulamasına izin verir. Yiyecek ve içecek işleme tesislerinde yaygın olarak kullanılan buhar, sıcak su ve agresif deterjanlar gibi zorlu temizleme tekniklerine dayanıklıdır.

 

Poliüretan Beton Aşağıda Belirtilen Dayanım Özelliklerine Sahiptir

 

Termal Şoklar – Poliüretan beton zemin sistemleri, bükülmeden veya bükülmeden 110-120 °C’ye kadar dayanabilir. Aşırı termal döngülere de dayanabilirler; normal sıcak ve soğuk suyla yıkamalarda bile şeklini ve formunu korurlar.

 

 

Kimyasal Dökülmeler – Zeminlerimiz diğerlerinin yanı sıra çok çeşitli organik ve inorganik asitlere, alkalilere, aminlere, tuzlara, çözücülere ve sert temizleme solüsyonlarına karşı dayanıklıdır. Poliüretan beton çoğu kimyasalla hasar görmeden veya reaksiyona neden olmadan temas edebilir. UV ışınlarına karşı da koruma sağlayabilirler.

 

 

 

 

Nem – Poliüretan Beton zemin kaplamalarımız, diğer döşeme sistemlerine kıyasla yüksek seviyede nemi tolere eder. Bu kaplamalar gözeneksizdir, bu nedenle sıvılar içeri sızamaz ve zemine zarar veremez.

 

 

 

 

Araç ve Yaya Trafiği –  Poliüretan beton kaplama sistemleri tüm gün çalışan personel varken bile ayakta kaldığından, yaya trafiği bir sorun değildir. Ayrıca çelik dolaplar ve forkliftler gibi ağır iç mekan ekipmanlarını da kolayca desteklerler.

 

 

Gıda tesisleri / Kağıt ve kağıt hamuru işleme tesisleri / Yiyecek içecek endüstrisi / Metal işleme ve temizleme tesisleri / Et ve süt üretim tesisleri ve depoları / Elyaf ve tekstil tesisleri / Kimya ve ilaç endüstrisi / Uçak, tren ve motor bakım hangarları /Endüstriyel mutfaklar, pişirme alanları / Otel ve sosyal tesis mutfakları / Buharlı yıkama yapılan alanlar / Kimyasal yıkama yapılan tekstil tesisleri 

Kaymazlık / 48 saat sonra trafiğe açılabilme /  -40 °C +120 °C arasında sürekli ve/veya değişken sıcaklıklarda kullanım / Kolay uygulanabilir / Kokusuz kolay temizleme / Hijyenik eksiz yüksek mekanik ve kimyasal dayanım